Windows 7 önyüklenebilir bir USB sürücüsü, PC'nizde bir şeyler ters gittiğinde Windows'a kolayca önyükleme yapmanıza ve Windows kurulum CD'sini kullanmak yerine Windows'u rahatça yüklemenize yardımcı olabilir. Bu yazıda, Windows 7 USB/DVD indirme aracını veya CMD'yi kullanarak Windows 7 önyüklenebilir usb'nin nasıl oluşturulacağına dair resimlerle birlikte ayrıntılı adımları göstereceğiz.

Başlamadan önce, Windows 7 USB diski oluşturmak için Windows yükleme dosyalarına veya Windows 7 ISO dosyasına (tüm Windows yükleme dosyalarını tek bir sıkıştırılmamış dosyada birleştirir) ve yaklaşık 4 GB'lık bir USB flash sürücüye ihtiyacınız olacak.

1. Yol: ISO Dosyasından Önyüklenebilir USB Windows 7 Oluşturun

Microsoft, Windows 7 önyüklenebilir usb adı verilen oluşturmak için kendi resmi aracını sağlamıştır. Windows USB / DVD Aracı . Bu araçla, Windows 7 ISO dosyanızın bir kopyasını bir USB flash sürücüde veya DVD'de kolayca oluşturabilirsiniz.

• Aşama 1. açmak için tıklayın Windows USB/DVD İndirme Aracı sayfa. Windows USB/DVD İndirme Aracını yüklemek için İndir'i ve ardından Çalıştır'ı tıklayın ve kurulum iletişim kutularındaki adımları izleyin.
  • Adım 2. Yüklendikten sonra, bu aracı çalıştırın ve Windows 7 ISO dosyanızı içe aktarmak için Gözat'a tıklayın.import windows 7 iso file to create a bootable usb windows 7
  • Aşama 3. Windows 7 önyüklenebilir USB sürücüsü oluşturmak için kullanmak istediğiniz ortam türü olarak seçmek için USB Aygıtı'na tıklayın.choose media type to create windows 7 bootable usb
  • Adım 4. Şimdi USB sürücünüzü seçin ve Windows 7'yi ISO dosyasından önyüklenebilir USB yapmak için Kopyalamaya başla'yı tıklayın.how to make a windows 7 bootable usb

2. Yol: CMD Kullanarak Önyükleme USB Windows 7 Yapın

Yazılım olmadan Windows 7 USB önyükleme diski oluşturmanın başka bir yolu da DISKPART komutunu kullanmaktır. Bu şekilde Windows kurulum dosyalarını USB belleğe kopyalayabilirsiniz.

• Çalışan bir bilgisayara bir USB flash sürücü takın ve yönetici olarak bir Komut İstemi penceresi açın. Cmd penceresine diskpart yazın ve enter'a basın.
  • Liste diski yazın ve ENTER'a tıklayın. list disk komutu, bilgisayarınıza Sabit disk ve USB disk gibi bağlı Disklerin listesini görüntüler.
  • Select disk <X> yazın; burada X, USB flash sürücünün sürücü numarası veya sürücü harfidir ve ardından ENTER'a tıklayın.
  • Temiz yazın ve ENTER'a tıklayın. Bu komut, USB flash sürücüdeki tüm verileri siler.
  • USB flash sürücüde yeni bir birincil bölüm oluşturmak için, birincil bölüm oluştur yazın ve ardından ENTER'a tıklayın.
  • Select partition 1 yazın ve ardından belirtilen bölümü seçmek için ENTER'a tıklayın.
  • active yazın ve ENTER'a tıklayın.
  • format fs=ntfs quick yazın ve ardından seçilen diski biçimlendirmek ve NTFS dosya sistemini belirtmek için ENTER'a tıklayın.
  • USB sürücünüze bir harf atamak için ata yazın. Artık Windows kurulum dosyalarını USB sürücüsüne manuel olarak kopyalayabilir veya WinRAR kullanarak ISO dosyalarını ayıklayabilir ve tüm dosyaları USB'ye kopyalayabilirsiniz.create windows 7 bootable usb drive using cmd

Yol 3. Windows 7, CMD'siz Önyüklenebilir USB Yapın

Maalesef bir Windows 7 Önyüklenebilir USB flash sürücü oluşturmak ve bunu Windows 7'yi yeniden yüklemek için kullanmak istiyorsanız, PassFab for ISO kolayca yapabilir. Windows 10/8.1/8/7 sisteminde ISO'yu USB flash sürücüye, CD'ye veya DVD-ROM'a yazmak için oluşturulmuş bir paylaşım yazılımıdır.

Aşağıdaki adımlara bakalım:

Adım 1. Bilgisayarınıza PassFab for ISO'ı indirin, kurun ve başlatın. Ardından 2 seçenek göreceksiniz, biri sistem ISO'sunu indirmek, diğeri yerel ISO'yu içe aktarmak. Birini seç.

choose windows 7 iso in passfab for iso

Adım 2. Bundan sonra CD/DVD/USB'yi seçmeniz gerekiyor, bu konuda USB flash sürücüyü seçip "Yaz" butonuna tıklamamız gerekiyor.

select usb in passfab for iso

Adım 3. Yazma işlemi bitene kadar bir süre bekleyin.

burning iso file in passfab for iso software

Adım 4. Windows 7 ISO'nuzun başarıyla yandığını belirten bir ekran uyarısı alacaksınız.

burning iso successfully in passfab for iso

Özet

Bu makale sayesinde, kolayca önyüklenebilir USB Windows sürücüsünün nasıl oluşturulacağını zaten bildiğinize inanıyorum. Ayrıca, Windows'unuzu kilitledikten sonra şunları da kullanabilirsiniz. PassFab for ISO Windows sisteminizi yeniden yüklemek için. Bu makaleden yararlanırsanız, arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

PassFab for ISO box
  • Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 vb. Destekleyin.
  • SanDisk, Kingston, vb. gibi çeşitli markaların USB'sini destekleyin.
  • ISO'yu USB flash sürücüye, CD'ye veya DVD-ROM'a yazma desteği
  • GPT ve MBR bölüm türlerini destekleyin